2.04.2023 – Polsko-Czeski Jarmark Wielkanocny

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki serdecznie zaprasza na Polsko-Czeski Jarmark Wielkanocny!

Wydarzenie odbędzie się 2 kwietnia 2023r. (Niedziela Palmowa) w Parku Miejskim w Bielawie i będzie trwało w godzinach od 12:00 do 18:00.

Harmonogram imprezy prezentuje się następująco:
12:00 – rozpoczęcie Polsko-Czeskiego Jarmarku Wielkanocnego,
12:30-14:00 – występy i prezentacje lokalnych artystów, zespołów muzycznych i ludowych: Czerwona Jarzębina, sekcja wokalna MOKIS (Dzieciaki-Śpiewaki, Pasja), Studio Piosenki i Tańca FART, Spółdzielcze Centrum Kultury w Bielawie, zespół muzyczny BIELANIE,
14:00 – pokaz kulinarny kuchni polskiej i czeskiej,
15:00 – rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego “Wielkanocny wypiek”,
16:00 – pokaz kulinarny kuchni polskiej i czeskiej,
17:00 – rozstrzygnięcie konkursów: “Jajo z klasą/Jajo z fantazją” oraz konkursu na Palmę Wielkanocną,
18:00 – zakończenie jarmarku.

Podczas Jarmarku będą odbywały się także animacje – gry i zabawy integracyjne dla uczestników z Polski i Czech.

Na stoiskach rękodzielniczych i produktów regionalnych będzie można nabyć różnego rodzaju produkty spożywcze oraz wielkanocne stroiki, palmy, ceramikę i inne artykuły świąteczne.

Polsko-Czeski Jarmark Wielkanocny organizowany jest w ramach projektu “Spotkania sąsiedzkie – Bielawa i Hronov” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.