Pierwsza edycja Nocnego Maratonu Filmowego odbyła się w 2013 roku – wówczas jeszcze na małej sali Kina MOKiS 3D w Bielawie. Od tego czasu zwykła seria projekcji filmowych ewoluowała do rangi pełnego wydarzenia. Od 2016 roku maraton odbywa się na dużej sali kinowej w Teatrze Robotniczym. Przez lata sukcesywnie dodawano także nowe elementy uatrakcyjniające ofertę bielawskiego NMF-u: sklepik z napojami i przekąskami w holu teatru, klimatyczne efekty świetlne, a od 2019 roku uczestnicy w przerwach pomiędzy filmami mogą cieszyć oczy drobiazgowo przygotowanymi dekoracjami prosto z najgorszych koszmarów. To wszystko w połączeniu z pieczołowicie dobieranymi produkcjami filmowymi sprawia, że rokrocznie Nocny Maraton Filmowy cieszy się wysoką frekwencją – niejednokrotnie wyprzedając bilety do ostatniego miejsca.

Dodatkową aktywnością, zapewniającą smaczku całej otoczce wokół Nocnego Maratonu Filmowego, jest forma jego promocji: od 2018 roku sekcja MOKISFilm przy współpracy z Bielawskim Bractwem Kości przygotowują co roku autorskie zwiastuny zapowiadające edycję NMF na dany rok. Odpowiednia dawka humoru i horroru zapewnia trailerom wysoką oglądalność, zachęcając do uczestnictwa w wydarzeniu.

Nocny Maraton Filmowy to wydarzenie wyjątkowe, które ten jeden raz w roku – w noc Halloween – ściąga do Teatru Robotniczego wyłącznie ludzi o mocnych nerwach, szukających sporej dawki emocji oraz adrenaliny w zimne, jesienne wieczory. Na wielbicieli kina grozy czekają co roku specjalnie dobrane przez naszych pracowników 3 świeżutkie produkcje filmowe. Klimatyczne dekoracje rodem z horroru wprowadzają widzów w odpowiedni nastrój, a sklepik na miejscu oferuje zaopatrzenie, które zaspokoi potrzeby każdego kinomana.

Playlista ze wszystkimi zapowiedziami filmowymi Nocnego Maratonu Filmowego w Bielawie