Sekcja powstała w 2017 roku w ramach w ramach inicjatywy „Planszówki łączą pokolenia” projektu Centrum Aktywności Lokalnej programu Domy Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017.

Kilkuosobowa grupa, która powstała początkowo tylko na potrzeby projektu, bardzo szybko wzbogaciła się o nowych członków, zawiązując pełnoprawną sekcję pod nazwą Bielawskie Bractwo Kości. BBK przetrwało zakończenie projektu i na stałe wzbogaciło ofertę Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie o sekcję gier planszowych.

Sekcję tworzą osoby, które z ogromnym zaangażowaniem propagują tę formę spędzania wolnego czasu na wszelkiej maści bielawskich eventach i nieustannie przyciągają na cotygodniowe zajęcia nowe twarze. Na spotkaniach mile widziane są osoby w każdym wieku, toteż BBK może pochwalić się największą ze wszystkich sekcji rozpiętością wieku uczestników.

Bractwo nieustannie wzbogaca swoją ofertę planszówkową, powiększając ją regularnie o nowe tytuły, dzięki czemu są w posiadaniu największej w okolicy kolekcji gier planszowych. Pod opieką BBK znajdują się zarówno proste gry dla najmłodszych, egzemplarze popularnych gier imprezowo-rozrywkowych, jak i rozbudowane, kilkugodzinne pozycje strategiczne dla najwytrawniejszych graczy. Dzięki temu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Od roku 2020 coraz większą popularnością na spotkaniach cieszą się także sesje RPG, które na życzenie uczestników prowadzą stali członkowie sekcji.

Bielawskie Bractwo Kości zbiera się w każdą środę o godzinie 16:00 w Art. Caffe przy ul. Piastowskiej 19c w Bielawie. Na miejscu można zamówić coś do jedzenia, zaopatrzyć się w przekąski czy napoje. Uczestnictwo we wszystkich spotkaniach nie jest obligatoryjne, na zajęcia nie trzeba się w żaden sposób zapisywać. Sekcję tworzy kilkoro stałych graczy, którzy w każdą środę z otwartymi ramionami czekają na każdą osobę chętną zasmakować tej coraz popularniejszej formy rozrywki. Niezależnie od tego, czy Wasza przygoda z grami potrwa ten jeden dzień, czy zostaniecie z nami na dłużej – serdecznie zapraszamy!

Plakat zachęcający do uczestnictwa w spotkaniach sekcji BBK
Plakat zachęcający do uczestnictwa w spotkaniach sekcji BBK