7.05.2023 – Koncert Janusza Cedro

Serdecznie zapraszamy na szczególny koncert Janusza Cedro w Teatrze Robotniczym w Bielawie.

Koncert pod tytułem “Najpiękniejsze piosenki świata, czyli przeboje polskiej muzyki rozrywkowej lat 60-tych i 70-tych” odbędzie się 7 maja 2023r. o godzinie 18:00 w bielawskim Teatrze Robotniczym.

Formuła koncertu jest nietypowa, ponieważ zadaniem artysty jest przede wszystkim rozśpiewanie publiczności. Celem wydarzenia jest jedno wielkie wspólne śpiewanie ponadczasowych hitów, które każdy zna i lubi.

Wstęp na wydarzenie jest całkowicie darmowy. Bezpłatne wejściówki należy wcześniej odebrać w kasie MOKiS, do okazania w dniu imprezy.

Projekt jest współfinansowany z budżetu  Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Organizatorzy: Ośrodek Kultury we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Kobierzycki Ośrodek Kultury.

Znany wrocławski artysta Janusz Cedro zaprezentuje recital “Najpiękniejsze piosenki świata, czyli przeboje polskiej muzyki rozrywkowej lat 60-tych i 70-tych”, wykona również, jako zwiastuny, po jednej piosence ze swoich dwóch innych recitali tj. recitalu “Pieśni gospel – korzenie jazzu” i ze swojego autorskiego recitalu “Uwierz mi”.

Janusz Cedro – kompozytor, wokalista , instrumentalista , aranżer i producent muzyczny. Znany szerszej publiczności jako wokalista grupy Spirituals Singers Band oraz z występów w projekcie Janusz Cedro Live in Concert i Janusz Cedro and The Band.

W 2016 roku powołał nowy projekt “Janusz Cedro – solo” (wokal z towarzyszeniem gitary ). Z tym projektem gra koncerty (zawsze przy pełnych salach), a koncert zatytułowany jest “Najpiękniejsze piosenki świata, czyli przeboje polskiej muzyki rozrywkowej lat 60-tych i 70-tych”.

Na program koncertu składają się utwory muzyczne m.in. takich zespołów i wykonawców jak: Czerwone Gitary, Piotr Szczepanik, Dwa Plus Jeden, Niebiesko Czarni, Sława Przybylska, Czesław Niemen, Michaj Burano, Karin Stanek, Maciej Kossowski, Andrzej i Eliza, Breakout, Urszula Sipińska, Skaldowie, i innych…

Aranżacje utworów są bliskie oryginalnym wykonaniom. Na koncertach będzie balladowo, będzie też rockandrollowo  i z ogniem, bo w końcu były to “Złote czasy rock and rolla”. Ale przede wszystkim, co ważne, nie ograniczona jest podczas koncertu ilość wykonywanych refrenów, a każdy koncert to wspaniałe “wspólne śpiewanie z publicznością” .