18.09.2022 – Święto Piernika

Prezentujemy program corocznego festynu pn. “Święto Piernika”, który odbędzie się już 18 września.

Impreza tradycyjnie odbędzie się w Parku Miejskim. W trakcie festynu odbędzie się konkurs na najlepszy piernik lub ciasto piernikowe. Serdecznie zapraszamy osoby prywatne o zgłaszanie swoich wypieków w dniu imprezy bezpośrednio u organizatora. Najlepsze wyroby zostaną nagrodzone – ponad 1000 złotych w puli!

W tym roku program prezentuje się następująco:
16:00 – start imprezy – prezentacje konkursowe; konkurs na najlepszy piernik oraz konkurs MISTERIUM CHLEBA organizowany przez Cech Rzemiosł Różnych i Drobnej Przedsiębiorczości, stoiska rękodzielnicze
16:30 – wręczenie nagród
16:45 – koncerty: duet Maryla i Wacław z Bielawy, zespół Górzanie z Piławy Górnej, Grodzianie z Niemczy, Katarzynki z Ostroszowic oraz Bielawska Kapela Podwórkowa.

W razie niepogody impreza odbędzie się w Teatrze Robotniczym.