10.12.2023 – Bielawski Jarmark Bożonarodzeniowy

Burmistrz Miasta Bielawa oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie zapraszają na jarmark w bielawskim rynku!

10 grudnia na Placu Wolności w Bielawie odbędzie się Bielawski Jarmark Bożonarodzeniowy.

Program estradowy:
12:00 – rozpoczęcie Jarmarku i parada postaci bajkowych
12:20 – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
12:30 – otwarcie jarmarku przez Burmistrza Miasta Bielawa, wręczenie podziękowania sponsorowi: firmie ASSET REAL
12:50 – Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. Polskich Olimpijczyków w Bielawie
13:10 – Studio Piosenki i Tańca FART
13:30 – sekcja wokalna MOKIS “Dzieciaki-Śpiewaki”
14:15 – Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Zgromadzenia Sióstr Augustianek
14:35 – chór Sonata
15:00 – sekcja wokalna MOKIS
16:00 – Zespół Pieśni i Tańca “Poloneziaki”
16:50 – chór Czerwona Jarzębina
17:30 – zespół Dziadersi
18:20 – zespół Bielanie
19:00 – zakończenie jarmarku

Ponadto w programie:

STOISKA I KRAMY ŚWIĄTECZNE: szkół, przedszkoli, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców oraz mieszkańców regionu, rękodzielników. Stroiki, dekoracje i ozdoby świąteczne, girlandy i oświetlenie bożonarodzeniowe, świeczki i świece sojowe, aniołki, skrzaty, bałwany i mikołaje, kartki, książki dla dzieci i dorosłych, maskotki szydełkowe, czapki.

W ramach Jarmarku odbywają się również V TARGI RARYTASÓW REGIONALNYCH.
Na zakupy zapraszają stoiska: Art. Caffe, W starym sadzie z Lutomii Górnej (domowe przetwory), Ser i wino z Bielawy, Gospodarstwo rolne “Szczypiorki” z Tuszyna (mięsa i nabiał), Sery wędzone i oscypki z Jugowa, piwo z Gór Sowich z Bielawy (Sowie), piekarnia “Vitafit” (pieczywo na naturalnym zakwasie, kwasy chlebowe), Dolnośląski Grzaniec, Pasieka pod Lasem z Bielawy, Pasieka pod Wielką Sową z Piskorzowa, Gospodarstwo rolne Malinowskich z Ciepłowodów.

W ofercie dodatkowo: gorąca czekolada, pierniki ręcznie dekorowane, grzaniec bezalkoholowy, bigos, gulaszowa, krokiety, barszczyk, zestawy prezentowe z musami owocowymi, ciasta, czekoladki, pierogi, kawa, herbata, grzane wino.

Sponsorem tegorocznego Bielawskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego jest firma odpowiedzialna za budowę Parku Handlowego w Bielawie: ASSET REAL GROUP.