10.09.2021 – Wratislavia Cantans w Bielawie

56. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego ponownie w Bielawie!

Już 10 września o godzinie 19:30 odbędzie się koncert w ramach kolejnej edycji festiwalu Wratislavia Cantans. Wydarzenie, jak co roku, odbędzie się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie.

Bezpłatne wejściówki będą do odebrania przed samym koncertem w kościele, jednak w tym roku, z powodu obostrzeń związanych z trwającą pandemią COVID-19 w Polsce, liczba miejsc jest ograniczona do 150 osób. Należy także pamiętać o posiadaniu maseczki oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu.

W tym roku w programie oratorium La Giuditta autorstwa Alessandro Scarlatti, a prezentować je będą uczestnicy 45. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej. Solistom towarzyszyć będzie zespół kierowany i dyrygowany przez Aleksandrę Rupocińską (klawesyn).

Należy przypomnieć, że oratorium prezentowane w Bielawie jest zaledwie jednym z przystanków na trwającej od 3 do 12 września trasie festiwalu. Głównym organizatorem wydarzenia jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, a dyrektorem generalnym festiwalu niezmiennie pozostaje Andrzej Kosendiak. Rolę dyrektora artystycznego piastuje Giovanni Antonini. Więcej informacji na stronie www.wratislaviacantans.pl .