3.05.2022 – Święto Konstytucji 3 Maja

Serdecznie zapraszamy na piknik majowy w ramach miejskich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja!

Już 3 maja zapraszamy na miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja, które o godzinie 9:30 rozpocznie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo odbędzie się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie.

O godzinie 15:00 rozpocznie się Piknik Majowy w Parku Miejskim. Program wydarzeń artystycznych prezentuje się następująco:

15:00 – oficjalne rozpoczęcie pikniku
15:10 – koncert Bielawskiej Orkiestry Dętej SART
15:40 – zespół Macieja z Ostroszowic
16:15 – dziecięcy zespół Heca
16:45 – Studio Piosenki i Tańca FART
17:20 – zespół Czerwona Jarzębina
18:00 – Bielawska Kapela Podwórkowa
19:00 – koncert pieśni narodowych Agencji SKALA

Podczas trwania pikniku zapraszamy także do korzystania z oferty stoisk gastronomicznych, “dmuchańców” i innych atrakcji. Bielawskie Bractwo Kości zachęca do uczestnictwa w pokazach gier planszowych.

Ponadto w godzinach od 10:00 do 18:00 OSiR zaprasza bezpłatnie do korzystania z przystani kajakowej, parku linowego, przyrodniczej majówki (dla rodzin z dziećmi).

Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP zaprasza na gry i zabawy patriotyczne oraz rozdawanie flag i Konstytucji RP z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.