19-20.10.2024 – spektakl “Tkacze 2024”

Serdecznie zapraszamy na spektakl “TKACZE 2024”, przygotowany przez mieszkańców Bielawy i powiatu dzierżoniowskiego.

Spektakl “Tkacze 2024” to specjalny projekt, związany ze 100-leciem nadania praw miejskich Bielawie, 180. rocznicą buntu tkaczy sowiogórskich i 70-leciem premiery spektaklu “TKACZE” Gerharta Hauptmanna w wykonaniu Teatru Robotniczego w Bielawie (1954r).

Spektakl nietuzinkowy, ponieważ aktorzy-amatorzy postanowili zachować klasyczną formę dramatu i jak najwierniej oddać klimat tamtych lat oraz charakter tego bardzo ważnego wydarzenia, które historycy uważają za iskrę zapalną tzw. Wiosny Ludów.

Premiera odbędzie się w bielawskim Teatrze Robotniczym w Bielawie im. Teodora Mierzei (nazwanym tak na cześć robotniczej grupy teatralnej działającej od końca lat 40-tych do 80-tych XX w.) 19 października 2024r. o godz. 18.00.

Drugi spektakl odbędzie się w niedzielę 20 października 2024r., również o godzinie 18:00.

Ze względów na rozmiar produkcji, odbędą się tylko dwa spektakle.

UWAGA! Premierowy spektakl 19 października odbędzie z tłumaczem na język migowy. Dla osób korzystających z takiego tłumaczenia są zabezpieczone miejsca na widowni (prosimy informować przy odbiorze zaproszenia).

Wstęp wolny na podstawie specjalnego zaproszenia, które od 9 października można odebrać w kasie kina MOKiS 3D przy ul. Piastowskiej 19c.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Interwencje. Edycja 2024.