24.09.2021 – spotkanie z Věrą Kopecką

MOKiS oraz Klub poetycko-muzyczny LIRYKA zapraszają na spotkanie autorskie z Věrą Kopecką pod hasłem “Poezja jesieni”.

Jesień nadchodzi, a poezja do niej bardzo pasuje! Już 24 września o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Věrą Kopecką.

Jej wiersze zaśpiewa Barbara Pachura przy akompaniamencie gitary w wykonaniu Mariusza Kajrysa.

Spotkanie odbędzie się w Klubie poetycko-muzycznym LIRYKA zlokalizowanym w klimatycznym podziemiu Art.Inkubatora – ul. Piastowska 19a, pokój nr 07. Wstęp wolny!

Kilka słów o bohaterce spotkania:
Věra Kopecká to mieszkanka Broumova. Jest organizatorką Dni Poezji, należy do Wschodnioczeskiego Oddziału Związku Pisarzy i do Związku Pisarzy Czeskich. W latach 1980 – 1985 w Ludowym Konserwatorium w Pradze studiowała recytację, teatr poezji i twórczość literacką.

Wydała 30 książek poetyckich, w tym: tomik Podzimní poselství, wybór poezji pt. Śladami cieni, wybór poezji pt. Zaproszenie na wernisaż i tomik Wiatr w studni. Publikowała w wielu antologiach w Czechach, w Polsce i na Ukrainie. Uczestniczy w międzynarodowych literackich festiwalach i spotkaniach w Czechach, w Polsce, Słowacji i Grecji oraz w plenerach. Od 2000 roku organizuje międzynarodowe spotkania z poezją Dni Poezji w Broumovie.

Fotografuje, miała wiele wystaw w Czechach i w Polsce (m. in. Nowej Rudzie, Broumovie, Melnicach, Nachodzie, Boguszowie Gorcach, Świdnicy, Pardubicach, Hradec Kralove, Jablonci n. N., Bielawie, Radkowie, Tarnowskich Górach). Uprawia również tradycyjne techniki i rzemiosła ludowe.