23.02.2023 – wycieczka do Muzeum Polskiej Piosenki

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na Feryjną Wycieczkę do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu!

23 lutego (czwartek) odbędzie się wyjazd do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Koszt udziału to 65 złotych za osobę. W cenie: transport, bilet wstępu i zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, prezentacja filmu pt. “Dobry wieczór, Opole! Festiwal legenda”, zwiedzanie Opola oraz ubezpieczenie uczestnika. Bilet na wyjazd można zakupić stacjonarnie w kasie MOKiS lub przez Internet: >>KLIKNIJ<<

W przypadku osób nieletnich, warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w wycieczce jest przekazanie organizatorowi przed wyjazdem zgody rodzica/opiekuna prawnego na udział dziecka w wycieczce. Dokumenty do pobrania i wydrukowania tutaj: >>KLIKNIJ<<
Bez przekazania zgody, osoby nieletnie nie zostaną wpuszczone do autokaru!

Więcej informacji pod numerem telefonu: 74 83 33 007.

OPIS WYCIECZKI:

Od 27 sierpnia 2016 r. można zwiedzać jedyne i niepowtarzalne Muzeum Polskiej Piosenki, które na swoją siedzibę wybrało Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu.
Ekspozycja muzeum przedstawia w zarysie historię polskiej piosenki od lat 20. ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Rolę odtwarzacza multimedialnego pełnią tu dwie muzyczne ściany, na których umieszczone są monitory dotykowe wyświetlające teledyski, fragmenty koncertów, programów telewizyjnych, reportaży i wywiadów z artystami. Każdy zwiedzający otrzymuje zestaw: audioprzewodnik i komfortowe słuchawki, co pozwala mu indywidualnie zwiedzać wystawę i słuchać wybranych piosenek tak długo, ile chce.
W muzycznych ścianach umieszczone są także soczewki – przez które jak przez dziurkę od klucza – zwiedzający może podglądać tło historyczne danego okresu.
Hitem Muzeum okazały się budki do nagrywania piosenek, w których każdy zwiedzający może zarejestrować swój ulubiony utwór i wysłać go mailem na pamiątkę.
W Muzeum Polskiej Piosenki miłośnicy festiwali opolskich znajdą szczegółowe informacje na temat każdej edycji, a w specjalnych, podwieszanych kulach fani muzyki rozrywkowej  mogą spędzać wiele godzin oglądając reportaże i fragmenty koncertów. Jest też miejsce dedykowane modzie estradowej, w którym zgromadzono prawdziwe kostiumy gwiazd, i w którym można się w nie wirtualnie przebierać.