22.12.2022 – Świąteczny Maraton Filmowy

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie zaprasza na pierwszy Świąteczny Maraton Filmowy!

Maraton odbędzie się 22 grudnia 2022 w dużej sali kinowej przy ulicy Piastowskiej 19a (Teatr Robotniczy). Wyświetlanie filmów rozpocznie się o godzinie 17:00. Cena biletu to tylko 30 zł za wszystkie trzy filmy!

W przerwach pomiędzy projekcjami uczestnicy będą mogli skorzystać z oferty sklepiku, który podczas Maratonu będzie serwował napoje oraz przekąski. Widzowie bez wychodzenia z budynku będą mogli zaopatrzyć się w każdej chwili w przysmaki każdego kinomana, czyli nachosy czy popcorn, ale także posilić się tostami lub słodyczami. Na miejscu dostępne będą również kawa i herbata w bardzo przystępnej cenie oraz zimne napoje. W świąteczny nastrój wprowadzą widzów odpowiednie dekoracje.

Bilety można nabyć w kasie kina MOKiS lub przez Internet: >>KLIKNIJ<<

Filmy, które zostaną zaprezentowane w czasie Świątecznego Maratonu Filmowego:

1. FIRMOWA GWIAZDKA (2016)

Firmowa impreza gwiazdkowa zwana popularnie „śledzikiem” to nieodłączna część miejskiego rytuału bożonarodzeniowego. Nierzadko dzieją się tam rzeczy, na których widok święty Mikołaj posiwiałby do reszty. Niejeden po takiej imprezie obudził się w miejscu przypominającym stajenkę, niejedna po 9 miesiącach próbowała sobie przypomnieć jak doszło do tego „niepokalanego poczęcia”. Zobaczcie co się stanie, gdy niezapowiedziana firmowa impreza świąteczna wymknie się spod kontroli, śledzik pójdzie na dno, klękające bydlęta przemówią ludzkim głosem, a pracownicy pewnej szanowanej firmy tak przegną choinkę, że igły będą sobie wyjmować z różnych części ciała, aż do Wielkanocy.

2. ŚWIĘTA INACZEJ (2022)

Tradycyjnie życzymy radosnych Świąt w rodzinnej atmosferze, dwunastu wigilijnych potraw i mocy wymarzonych prezentów. A co, jeśli ktoś sobie tego nie życzy? Ma dość sztucznych uśmiechów, karpia w galarecie i kolejnych ciepłych kapci w prezencie? Wtedy wybiera święta inaczej! Rzuca wszystko i wyjeżdża w nieznane. Po raz pierwszy od lat nie robi tego, co powinien, tylko to, na co naprawdę ma ochotę. W te Święta nic nie będzie takie jak dotąd, świat stanie na głowie, a nawet najskrytsze marzenia okażą się zaskakująco realne.

3. TRZY TYSIĄCE LAT TĘSKNOTY (2022)

Dr Alithea Binnie jest osobą mocno stąpającą po ziemi. W życiu kieruje się zdrowym rozsądkiem, zamiast ulegać porywom uczuć. Mimo tego, a może właśnie dlatego, pewnego dnia w jej życiu pojawia się najprawdziwszy dżin, który w zamian za swą wolność, oferuje jej spełnienie trzech życzeń. Problem w tym, że Alithea zawodowo zajmuje się analizowaniem starożytnych podań i baśni i ma pełną świadomość, że takie igraszki z losem mogą się bardzo źle skończyć. Dżin jednak nie daje za wygraną. Aby zachęcić ją do wypowiedzenia życzenia opowiada jej niesłychane historie ze swojej przeszłości. W końcu Alithea decyduje się wypowiedzieć życzenie, które zaskoczy zarówno dżina jak i ją samą.