10.04.2022 – Bielawski Jarmark Wielkanocny

Burmistrz Miasta Bielawa oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki serdecznie zapraszają na Bielawski Jarmark Wielkanocny!

Wydarzenie odbędzie się już 10 kwietnia (Niedziela Palmowa) w Parku Miejskim w Bielawie i będzie trwał w godzinach od 12:00 do 19:00.

Honorowym sponsorem jarmarku jest Auto Myjnia w Bielawie, mieszcząca się przy ul. Bohaterów Getta 20 w Bielawie.

Logo Auto Myjni w Bielawie - sponsora jarmarku
Logo Auto Myjni w Bielawie – sponsora jarmarku

Harmonogram imprezy prezentuje się następująco:
12:00 – rozpoczęcie Bielawskiego Jarmarku Wielkanocnego,
12:30-14:00 – wielkanocne zabawy sportowe z OSiR Bielawa,
12:30 – występy artystyczne i prezentacje grup: Czerwona Jarzębina, Heca, Pozytywkowe Nutki,
15:30 – animacje z Krainą Eldorado,
16:30 – występy podopiecznych Studia Piosenki i Tańca FART,
17:15 – rozstrzygnięcie konkursów: “Jajo z klasą/Jajo z fantazją” oraz konkursu na Palmę Wielkanocną,
17:30 – występy podopiecznych Spółdzielczego Centrum Kultury w Bielawie,
18:00 – występ zespołu muzycznego BIELANIE,
19:00 – zakończenie jarmarku.

Przez cały czas trwania imprezy zapraszamy na coroczne rodzinne warsztaty zdobienia jaj, prowadzone przez Kreatywną Pracownię Ceramiki i Recyklingu AGAMA.

Na stoiskach rękodzielniczych będzie można nabyć: wielkanocne stroiki, palmy, szydełkowe kurki i jajka, baranki i zajączki, serwety i serwetki, koszulki na jajka, kosze wielkanocne, ceramikę, zajączki glicerynowe, biżuterię artystyczną, ręcznie malowane obrazy, wielkanocne pierniki ozdobne i wypieki świąteczne.

Równolegle odbędą się również II Targi Rarytasów Regionalnych, w ramach których wystawią się: Gospodarstwo Rolne “Szczypiorki”, Winnica Bielawska, Słoiki, Kozie sery Honoraty (sery, mleko, kefiry, jogurty), Ser i Wino, Bielawska skromna kuchnia Rafika, Sery z gór (mieszane, owcze, bundz) oraz stoisko z jajkami od kur z wolnego wybiegu.

Podczas jarmarku prowadzona będzie zbiórka charytatywna na rehabilitację Kajetana Włodarczyka – małego mieszkańca Bielawy, który potrzebuje naszego wsparcia.