"Calineczka" to spektakl bazujący na klasycznej baśni Andersena, jednak opowiedzianej w niebanalny sposób, według autorskiego scenariusza. W żywoplanowej i lalkowej konwencji oraz przestrzennej, barwnej scenografii sceną rządzą dwie postaci - czarodziejka Przytulia i czarownica Kolczycha, a spektakl toczy się wokół rozgrywającej się między nimi rywalizacji o wpływ na los tytułowej bohaterki. Ważnym elementem przedstawienia jest także udział widowni,

interakcja z dziećmi, wytwarzająca silną identyfikację z wartościami reprezentowanymi przez postaci opowieści. Osiową myślą i przesłaniem sztuki jest to, że dzieci powinny dążyć do samodzielności i same decydować o swoim szczęściu. Oprawę muzyczną stanowią piosenki i  wielowarstwowe kompozycje o oryginalnym brzmieniu, uzupełniające klimat i akcję.

Spektakl w wykonaniu Zielonogórskiego Teatru TRÓJKAT
obsada aktorska: Beata Beling, Urszula Zdanowicz-Łabiak, Artur Beling

muzyka: Artur Beling
20 stycznia 2019 g.16.00
Bielawa Teatr Robotniczy Bilety: 10 zł

Sprzedaż i informacja: Biuro Organizacyjne MOKiS oraz Kasa kina - poniedziałek i czwartek (8.30-15.30), weekendy godzinę przed seansami.
Internetowo: www.mokisbielawa.pl  KUP BILET ONLINE.

Krótki materiał filmowy z grudniowej premiery: