Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki



Erato

Słowo "poezja" pojawiło się kilka razy... Bo choć podróżujemy różnymi pociągami, dążymy przecież do jednego celu - poezji śpiewanej...A w podróży jesteśmy przecież wszyscy..."

zobacz

Kapela bielawska

Zespół rozpoczął działalność jesienią 2011 roku. Zespół kultywuje bielawskie tradycje zespołów wywodzących się z Teatru Robotniczego i późniejszej Bielawskiej Ferajny.

zobacz

MokisFilm

Od kilku lat działa w MOKiS sekcja filmowa MOKiSFilm. Ma na koncie kilka niezależnych (amatorskich) produkcji, które prezentowane były na festiwalach ogólnopolskich oraz podczas pokazów specjalnych.

zobacz

Bilety on line

Kup bilet przez internet. W naszych kasach zapłacisz kartą oraz telefonem komórkowym przez aplikację BLIK

Kupuję
facebook_page_plugin

Ochrona Danych Osobowych

Dzień Papieski to święto obchodzone w niedzielę przed 16 października dla uhonorowania Jana Pawła II.
Data święta jest nieprzypadkowa – 16 października to dzień wyboru Karola Wojtyły na Głowę Kościoła. W ten sposób chciano podziękować papieżowi za jego poświęcenie, oddanie i miłość. Dzień Papieski powstał w 2001 roku z inicjatywy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzień Papieski jest także okazją do wspomnienia postaci Jana Pawła II oraz refleksji nad jego przesłaniami, które nigdy nie tracą na ważności. Szczególnym odznaczeniem papieża-Polaka jest ustanowiony w 2005 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Dzień Papieża Jana Pawła II i obchodzony 16 października.

Każdego roku Dzień Papieski ma inną tematykę, jednak ich zakres jest niezmienny i dotyczy kwestii intelektualnych (organizowane są spotkania poświęcone nauczaniu Jana Pawła II), duchowych, czyli modlitw w intencji Ojca Świętego i artystycznych (wydarzenia kulturalne). 

XVIII Dzień Papieski obchodzić będziemy w niedzielę, 14 października 2018 roku. Młodzież z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie przygotowała koncert  okazji 40 lecia pontyfikatu Jan Pawła II.

Koncert MŁODZI DLA JPII
Kościół pw. WNMP w Bielawie
Pl. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1,
14 października g.19.00
Zapraszamy
 
 

BIP

 Biuletyn Informacji Publicznej