Miejski Ośrodek Kultury i SztukiErato

Słowo "poezja" pojawiło się kilka razy... Bo choć podróżujemy różnymi pociągami, dążymy przecież do jednego celu - poezji śpiewanej...A w podróży jesteśmy przecież wszyscy..."

zobacz

Kapela bielawska

Zespół rozpoczął działalność jesienią 2011 roku. Zespół kultywuje bielawskie tradycje zespołów wywodzących się z Teatru Robotniczego i późniejszej Bielawskiej Ferajny.

zobacz

MokisFilm

Od kilku lat działa w MOKiS sekcja filmowa MOKiSFilm. Ma na koncie kilka niezależnych (amatorskich) produkcji, które prezentowane były na festiwalach ogólnopolskich oraz podczas pokazów specjalnych.

zobacz

Bilety on line

Kup bilet przez internet. W naszych kasach zapłacisz kartą oraz telefonem komórkowym przez aplikację BLIK

Kupuję
facebook_page_plugin

Ochrona Danych Osobowych

Wystawa malarstwa

OD BAJKI DO RZECZYWISTOŚCI

IVAN MALIŃSKI/ IRINA MALIŃSKA

Irina Malińska i Ivan Maliński są autorami prac tej niezwykłej wystawy. Malarstwo to wspólna pasja ojca i córki mieszkających obecnie w Kudowie Zdroju, mających swoje korzenie na Podolu, a jednocześnie chlubiących się polskim pochodzeniem.

Ivan Maliński jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie i członkiem Polskiego Związku Artystów Plastyków. Jego prace spotkać można w wielu muzeach Ukrainy, Polski a także w prywatnych galeriach Czech, Niemiec, Włoch, Francji, Lichtensteinu, USA i Kanady. Malowane przez niego ikony znajdują się w wielu miejscach sakralnych. W 2008 roku otrzymał za całokształt osiągnięć artystycznych Srebrny Medal „Labor Omnia Wincit”. Preferuje malarstwo sztalugowe i rysunek.

Irina Malińska, artysta-grafik, ilustratorka i designerka, absolwentka Rosyjskiego Państwowego Socjalnego Uniwersytetu w Moskwie wydział – design oraz studiów licencjackich w Teodozji na kierunku - ilustracja książkowa. Specjalizuje się w ilustrowaniu książek m.in. Michaiła Bułhakowa i Nikołaja Gogola. W swoich pracach nawiązuje również do orientalnej kultury Tatarów krymskich.

, dawne Twórczość Iriny i Ivana Malińskich łączy różne światy – to, co polskie i ukraińskie i współczesne, zrozumiałe i tajemne, bajkowe i rzeczywiste.

Wystawa organizowana jest w ramach XXX Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej pod patronatem Burmistrza Miasta Andrzeja Hordyja.

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 25 września 2019 r. o godz. 17.00 w art.galerii Dolnośląskiego Inkubatora Art. Przedsiębiorczości w Bielawie ul. Piastowska 19c. p.2.11

Ekspozycja wystawy do 11 października 2019

BIP

 Biuletyn Informacji Publicznej