NAJLEPSZE "IRLANDZKIE" SHOW W POLSCE!
CARRANTUOHILL I SALAKE W BIELAWIE !

Występujący od 30 lat na scenie, nagrodzony FRYDERYKIEM za swoją muzykę, zdobywca ZŁOTEJ i PLATYNOWEJ płyty – zespół CARRANTUOHILL, wspólnie z wielokrotnymi MISTRZAMI ŚWIATA w tańcu irlandzkim – formacją SALAKE prezentują nowatorskie widowisko artystyczne w irlandzkim rytmie.

CARRANTUOHILL
• jest uznawany za jeden z najlepszych zespołów w Europie w gatunku muzyki celtyckiej. • koncertuje od Moskwy po Irlandię… (Szwajcaria, Francja, Niemcy, Rumunia, Irlandia, Rosja…) • na swym koncie zespół ma również koncerty w USA, gdzie występował m.in na osobiste zaproszenie poetynoblisty Czesława Miłosza •swoje doświadczenie Carrantuohill zbierał podczas wielokrotnych wizyt w Irlandii. • zespół wydał 18 płyt współpracując z wieloma wybitnymi artystami (m.in.: A.M.Jopek, S.Sojka, P.Kukiz, T.Szukalski, W.Karolak, K.Ścierański, U.Dudziak, A.Dymna…). • CARRANTUOHILL jest laureatem nagrody FRYDERYKw kategorii etno/folk, • członkowie zespołu grają na tradycyjnych irlandzkich instrumentach: tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pipes… ... a częste wyjazdy do Irlandii są gwarancją, iż o kraju tym wiedzą... prawie wszystko.
--
„Nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z zespołem Carrantuohill, polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej.” Seamus Heaney (irlandzki poeta i noblista)