Warsztaty wokalne i koncert w 100.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na przełomie dziejów powstało bardzo wiele religijnych pieśni o podłożu patriotycznym. Pieśni wykonywane podczas obrzędów liturgicznych, mszy polowych, towarzyszyły walczącym na barykadach powstańczych i były ostoją wolności w czasach komunizmu. Nasza historia sprawiła, że losy Kościoła i Polskiego Narodu splotły się w nierozerwalną całość. Ma to także odzwierciedlenie w repertuarze pieśni kościelnych. Dlatego, dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie, Gmina Bielawa i Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki organizują w dniach 9-11 listopada br. II warsztaty liturgiczno-muzyczne pn. „Po Bogu – Polska”. Warsztaty będą miały charakter otwarty. Skierowane są do wokalistów zarówno profesjonalistów jak i utalentowanych amatorów. Warsztaty zakończy wspólny koncert uczestników wraz z profesjonalną orkiestrą symfoniczną, wsparty zawodową solistką w dniu Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada. Patronat Honorowy nad warsztatami objął Biskup Świdnicki ksiądz prof.dr.hab Ignacy Dec.

Prowadzący:

- PAWEŁ BĘBENEK - śpiewak, kompozytor, dyrygent, animator życia muzycznego w środowisku Dominikanów. Pracował z ludźmi zajmującymi się muzyką dawną i liturgiczną, m.in. z Antonim Pilchem, twórcą i założycielem Bractwa Lutni, Marcinem Bornus-Szczycińskim (Bornus Consort), Stanisławem Szczycińskim (Mikroklimat), Taivo Nitvägi (Linnamuusikud, Tallin), Andriejem Kotowem (Sirin, Moskwa), Aleksandrem Tomczykiem (Studium Musicae Cracoviensae, Kraków) oraz Marcinem i Janem Pospieszalskimi,

- HUBERT KOWALSKI - wszechstronny muzyk prowadzący wielokierunkowe działania artystyczne. Kompozytor, dyrygent, producent muzyczny, kontrabasista i wokalista. Studiował dyrygenturę chóralną w Krakowskiej Akademii Muzycznej. Jako kompozytor ma w swoim dorobku Oratorium na Boże Narodzenie na chór, orkiestrę, solistów i sekcję rytmiczną, Pasję wg Św. Jana na chór, orkiestrę, solistów i instrumenty perkusyjne,

- PIOTR PAŁKA - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W marcu 1998 roku został laureatem VII Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu, zdobywając II miejsce oraz dwie nagrody specjalne: za najlepsze kształtowanie wokalne śpiewu zespołowego i za najlepszą metodę pracy z chórem. Od 1993 roku komponuje i opracowuje

utwory chóralne, które można usłyszeć m.in. w bazylice dominikanów czy franciszkanów w Krakowie. Współpracuje z Instytutem Dialogu Kulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, jak również z Centrum Jana Pawła II w Krakowie. W 2005 roku na mocy dekretu Metropolity Krakowskiego został członkiem Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Krakowie. Uczestniczy czynnie w odnowie muzyki liturgicznej, prowadząc liczne warsztaty muzyczno – liturgiczne na terenie całej Polski i za granicą.

Zapraszamy wszystkich lubiących śpiewać.

Chęć udziału w warsztatach prosimy zgłaszać do 30 października telefonicznie: 518 802 867