Helena Lipowska – ekonomistka, która od zawsze lubiła rysować, na emeryturze oddała się swoim pasjom: maluje, fotografuje, śpiewa w chórze Canon, tworzy małe arcydzieła w dziedzinie rzemiosła artystycznego, opiekuje się „bezdomniakami” – przygarniętym psem oraz dwoma kotami i znajduje jeszcze trochę czasu na relaks na działce

Do 25 marca w art.Galerii  Dolnośląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Bielawie  filii  będziemy mogli podziwiać obrazy Heleny Lipowskiej o różnorodnej tematyce. Pejzaże, portrety, a przede wszystkim kwiaty malowane z natury to główne motywy przedstawionych płócien.  Artystka  swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła dopiero w 1995 r. po przejściu na emeryturę, ponieważ mimo zamiłowania do sztuk plastycznych , nie starczało jej czasu na twórczość, brała udział w ponad 50 – u wystawach zbiorowych i indywidualnych. Otrzymała wyróżnienia na wrocławskiej wystawie „Zamki i pałace Dolnego Śląska” oraz „Jan Paweł II Ojciec narodów”. Prezentowała prace między innymi na wystawach malarstwa: „Impresje” w Bielawie, Dolnośląskim Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej, Jubileuszu 45-lecia DSAP, miała wystawy w bibliotekach w Dzierżoniowie i Mościsku. Warto obejrzeć nastrojowe pejzaże zarówno miejskie, jak i te oddające piękno najbliższej okolicy oraz utrzymane w olśniewającej kolorystyce bukiety kwiatów.

Wernisaż wystawy 7.03.2018 g.17.00