Łukasz Gryś

Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale Kompozycji, Teorii, Wychowania Muzycznego i Rytmiki. Uczestnik Mistrzowskich kursów interpretacji muzycznej w Łańcucie
w klasie prof. Edmunda Jurkowskiego. Laureat II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej w Poznaniu oraz wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej
w Zamościu.

W czasie studiów zdobywał doświadczenie pedagogiczne współpracując z Towarzystwem Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Łodzi. W Łódzkiej Szkole Podstawowej
pracował jako nauczyciel muzyki. Następnie jako nauczyciel gitary w Szkole Muzycznej w Miliczu.
Obecnie prowadzi działalność pedagogiczną i koncertową.

Jest wieloletnim wolontariuszem wspierającym  dzieci na całym świecie ale przede wszystkim dzieci mieszkające w  Ugandzie. Afrykańskim dzieciom  otworzył studnio nagrań,
gdzie młodzież z Ugandy nagrywa swoje płyty, które możemy posłuchać w naszym kraju. Angażuje się w każdą działalność społeczną, która uszczęśliwia dzieci i młodzież.
Jest zawsze gotowy do niesienia pomocy innym znajdującym się w potrzebie. Jego dewizą życiową to móc pomagać wtedy jest naprawdę szczęśliwy i spełniony.