„PIOTRUŚ I WILK”
Sergiusz Prokofiew komponując w 1936 roku "Piotrusia i wilka” -"bajkę symfoniczną dla dzieci na głos recytujący i wielką orkiestrę symfoniczną” nie spodziewał się zapewne, że stanie się ona jednym z najpopularniejszych utworów przybliżających najmłodszym piękno muzyki klasycznej  doczekała się już nie tylko wersji baletowej, ale również, nagrodzonej Oskarem za najlepszy krótkometrażowy film animowany, adaptacji filmowej  oraz licznych inscenizacji teatralnych  mi.in  Zdrojowy Teatry Animacji w Jeleniej Górze.

Bajka jest opowieścią o Piotrusiu, który postanawia, że koniecznie musi zobaczyć, co takiego znajduje się po drugiej stronie wysokiego muru okalającego ogród. Gdy udaje mu się tam przedostać, przekonuje się, że można tam spotkać nie tylko Ptaszka, Kaczkę i Kota, ale również Wilka, któremu trzeba będzie stawić czoła.

Przygotowana przez Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze premiera "Piotrusia i wilka” została zrealizowana przy użyciu "czarnego teatru” niezwykle popularnej w Czechach techniki lalkarskiej, w której odpowiednie oświetlenie sceny kryje przed oczami widzów animatorów lalek. Dzięki dobrej animacji i perfekcyjnemu wykorzystaniu techniki czarnego teatru przedstawienie zaciekawi widza w każdym wieku.

Reżyseria LIBOR ŠTUMPF
Muzyka SERGIUSZ PROKOFIEW
Scenografia LIBOR ŠTUMPF
Obsada: Dorota Bąblińska - Korczycka, Dorota Fluder, Katarzyna Morawska, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Radosław Biniek