KLASYKA W MIĘDZYNARODOWYM WYKONANIU!

W niedzielę, 29 października o godzinie 18.30, zapraszamy bielawskich melomanów, i nie tylko, do kościoła pw.Ducha Św. w Bielawie na wyjątkowy koncert.
CLAUDSKY DUO - Sebastian Reimann - skrzypce i Krzysztof Pełech – gitara.
Niemiecko - polski duet istnieje już od 6 lat. Gitarzysta z Wrocławia i wirtuoz skrzypiec z Kolonii nie często mają okazję ze sobą występować. Jednak, kiedy już spotykają się na scenie, publiczność może się spodziewać tanecznych lub pełnych melancholii, ale zawsze nasyconych głębokimi emocjami brzmień. Jest to zasługa charyzmatycznych muzyków, którzy doskonale potrafią budować prawdziwą dramaturgię.

Krzysztof Pełech należy do elity gitarzystów klasycznych na świecie. Zapraszają go do współpracy wybitni kompozytorzy i gitarzyści, nagrywał m.in. dla BBC, ma na koncie 16 płyt. Regularnie uczestniczy w prestiżowych festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu. Brał udział w dwudziestu jeden konkursach, spośród których był laureatem szesnastu. W ankiecie „Gitarowy Top” ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny „Gitara i Bas” Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Rocznie wykonuje ok. 60 koncertów zarówno solowych jak i z towarzyszeniem orkiestr kameralnych i symfonicznych. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara+, a także inicjatorem i szefem Letniego Festiwalu Gitary w Krzyżowej. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki.

Sebastian Reimann to niemiecki wirtuoz skrzypiec, absolwent Musikhochschule w Kolonii w klasie prof. Ozim i prof. Peters. Jeszcze w latach 90-tych Reimann wystepował głównie jako członek orkiestr – Robert Schumann Orchester Dusseldorf, Heidelberger Sinfoniker i Philharmonisches Orchester Dortmund. Obecnie skrzypek występuje w zespołach reprezentujących tango argentyńskie, gypsy jazz i muzykę klezmerską. W Polsce znany jest natomiast, jako członek znakomitego zespołu Joscho Stephan Quartett, z którym kilka lat temu występował w Bielawie.

Bielawa, Kościół pw. Ducha Świetego ul. Słowiańska 21,
29.10.2017 g.18.30